Haber Detayı
12 Ocak 2019 - Cumartesi 12:08 Bu haber 32 kez okundu
 
HAK – İŞ Talep Etti AK Partili Vekiller Teklif Verdi
ÇAYKUR mevsimlik işçilerinin iş akitlerinin askıya alındığı süre içerisinde işsizlik maaşı alabilmesi için AK Partili milletvekillerinin Kasım ayı sonunda HAK-İŞ Konfederasyonunun görüş ve taleplerinin de yer aldığı kanun teklifi verdikleri ortaya çıktı.
Ekonomi Haberi


Öz Gıda İş Sendikası Doğu Karadeniz Rize Şube Başkanı Sultan Murat Karadağ, ÇAYKUR mevsimlik işçilerinin iş akitlerinin askıya alındığı süre içerisinde işsizlik maaşı alabilmesi için Hak-İş Konfederasyonu ve Öz Gıda-İş Sendikası olarak çalışmalarını sürdürdüklerini kaydederek bu kapsamda 30 Kasım 2018 tarihinde AK Parti Grubu tarafından TBMM’ye Kanun Teklifinin verildiğini kaydetti.

caykur-mevsimlik-iscisinin-issizlik-maasi-alabilmesi-gercegi,-hak-–-is-talep-etti-ak-partili-vekiller-teklif-verdi.jpg

Mevsimlik işçilerin iş akitleri askıdayken işsizlik ödeneğinden faydalanmaları için kanunda kısmi değişiklik yapılmakta olduğunu kaydeden Öz Gıda İş Sendikası Doğu Karadeniz Rize Şube Başkanı Sultan Murat Karadağ, 4447 sayılı kanunun 50. maddesi 2. fıkrasının (Prim ödeyerek sürekli çalışmış ibaresi, hizmet akdine tabi şeklinde) değiştirilmesi için teklif sunulduğunu ifade ederek, “Bu haliyle çıkarsa eski kanunda iş sözleşmesi sona ermesi şartı olduğu için karşımıza kanuni engel çıkacağı düşünülmektedir. Kanun teklifine ‘hizmet akdi askıda olanlar da faydalanır’ ibaresi konulması için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve teklifi veren milletvekilleri ve bölge vekilleri nezdinde Hak-İş Konfederasyonu ve Öz Gıda-İş Sendikası olarak çalışmalarımız devam etmektedir.” dedi.

Öte yandan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya’nın geçtiğimiz günlerde verdiği teklifin ise ÇAYKUR mevsimlik işçisinin iş akitlerinin askıya alındığı zamanı kapsamadığı ve ÇAYKUR mevsimlik işçilerinin sözleşmesinin fesh edilmesi durumunda işsizlik maaşından faydalanabilmesini kapsadığı belirtildi.

caykur-mevsimlik-iscisinin-issizlik-maasi-alabilmesi-gercegi-hak–is-talep-etti-ak-partili-vekiller-teklif-verdi.jpg

İşte İşsizlik Sigortası Fonunun Kullanımının Kolaylaştırılması ve Mevsimlik İşçilerin Bu Kanundan Faydalanması Hakkında HAK-İŞ Konfederasyonunun Görüş ve Talepleri

TBMM Genel Kurulunda görüşülmekte olan ve Ak Parti Grup Başkanlığı tarafından 30.11.2018 tarihinde Meclis Başkanlığına sunulan,  Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde  Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’nin 26. Maddesini düzenleyen “İşsizlik Ödeneğinin Yararlanma Şartlarının Kolaylaştırılması” konusunda Konfederasyonumuz HAK-İŞ’in görüş ve taleplerini bilgilerinize sunmak istiyoruz.

İşsizlik sigortasından faydalanma oranını artırmak ve kapsamı yaygınlaştırmak amacıyla, 25/8/1999 tarihli ve 4447 sayılı İşsizlik Sigortası Kanunu’nda aşağıdaki değişikliklerin yapılmasının uygun olacağını düşünmekteyiz.

  1. İşsizlik sigortasından faydalanmak için  gerekli olan son 3 yıl içerisinde en az 600 gün işsizlik sigortasına prim ödeme şartı azaltılmalıdır. Bu şart mevsimlik ve  geçici işçilerin işsizlik ödeneğinden faydalanmalarını sağlayacak şekilde düzenlenmelidir. Çünkü, mevsimlik çalışanlar iş akitleri askıda olduğu zamanlarda işsiz sayılmamaktadırlar. Halbuki bu işçiler, işsizlik ödeneği için prim ödemektedirler.

Bu nedenle;

25/8/1999 tarihli ve 4447 sayılı İşsizlik Sigortası Kanunu'nunda “İşsizlik Ödeneğine hak kazanma şartlarını” düzenleyen 51. maddesine

g)Kamuda Geçici veya mevsimlik işçi pozisyonlarında çalışan işçiler, iş akitleri askıda olduğu sürelerde işsizlik fonundan faydalanırlar. Bu işçiler için, 25/8/1999 tarihli ve 4447 sayılı İşsizlik Sigortası Kanunu'nun 50. Maddesinin a) b) ve c) bendinde belirtilen sürelerde gerekli değişiklikler kurum/bakanlık tarafından yapılır.”

maddesi eklenmelidir.

  1. İşsizlik sigortasından faydalanma oranını düzenleyen, 25/8/1999 tarihli ve 4447 sayılı İşsizlik Sigortası Kanunu’nun 50. Maddesinde belirtilen “Günlük işsizlik ödeneği, sigortalının son dört aylık prime esas kazançları dikkate alınarak hesaplanan günlük ortalama brüt kazancının yüzde kırkı” olan oran en az yüzde 50 olacak şekilde yükseltilmelidir.

Bu nedenle;

25/8/1999 tarihli ve 4447 sayılı İşsizlik Sigortası Kanunu’nun 50. Maddesi;

Günlük işsizlik ödeneği, sigortalının son dört aylık prime esas kazançları dikkate alınarak hesaplanan günlük ortalama brüt kazancının yüzde kırkıdır” ibaresi, yüzde 50 olarak” değiştirilmelidir.

  1. İşsizlik sigortasından faydalanma süresi artırılmalıdır.
  2. Geçici ve Mevsimlik işçilerin, işsizlik sigortası fonlarının kullanılması kapsamında, aktif istihdam politikalarından yararlanmaları sağlanmalıdır.

Böylece, işsiz kaldığı dönemlerde, emekçinin en önemli sigortası olan “İşsizlik Sigortası”nın daha etkin ve verimli kullanılması mümkün olacak ve geçici ve mevsimlik işçilerin de fondan faydalanması sağlanmış olacaktır.

 

AÇIKLAMA

2000 yılında yürürlüğe giren işsizlik sigortasının amacı, işini kaybeden sigortalıya belli bir süreye kadar gelir güvencesi sağlamaktır. İşsizlik Sigortasından faydalanma şartları, 25/8/1999 tarihli ve 4447 sayılı İşsizlik Sigortası Kanunu’na göre düzenlenmiştir.

Bu şartlar ise;

  • Son 120 gün kesintisiz çalışmak ve son 3 yıl içerisinde en az 600 gün işsizlik sigortasına prim ödeme koşulu,

Ayrıca;

  • Kanun’da belirtilen nedenlerle iş akdini feshetmesi ya da işveren tarafından iş akdinin sona erdirilmesi gerekmektedir.

Kanun kapsamında;

  • 600 gün sigortalı olarak çalışıp işsizlik sigortası primi ödeyen sigortalı işsizlere 180 gün;
  • 900 gün sigortalı olarak çalışıp işsizlik sigortası primi ödeyen sigortalı işsizlere 240 gün;
  • 1080 gün sigortalı olarak çalışıp işsizlik sigortası primi ödeyen sigortalı işsizlere 300 gün süre ile işsizlik ödeneği verilmektedir.

Günlük işsizlik ödeneği ise,

“Sigortalının son dört aylık prime esas kazançları dikkate alınarak hesaplanan günlük ortalama brüt kazancının yüzde kırkıdır.” 2019 yılı için belirlenen yeni asgari ücrete göre, işsizlik sigortası olarak ödenen en düşük miktar 1015 TL, en yüksek işsizlik ödeneği ise  2.030 lira olmuştur. Bu oran en az yüzde 50 olacak şekilde değiştirilmelidir.

Ülkemizde 2017 yılı içerisinde 1.326.697 kişi işsizlik ödeneğinden faydalanmak için kuruma başvurmuş ancak 695.967 kişinin müracaatı kabul edilmiştir.  İşsizlik bağlanma oranı ise yüzde 52,4’tür. 

İşini kaybeden emekçiler, prim ödeme gün şartı ile diğer şartları tamamlayamadığından dolayı bu sigortadan yeterince faydalanamamaktadırlar.

Kişinin işsiz kaldıktan sonra asgari geçimini sağlaması iş bulma sürecine göre endekslenmesi gerekir. İşsizlik fonundan yararlanma şartının yumuşatılması ve süresinin uzatılması, bu anlamda işsizlik fonunun esas sahibi olan işçilerin kullanımını yaygınlaştıracaktır. Bu çerçeveden olmak üzere, meclis gündemine gelen ve Torba Yasanın 26. Maddesinde yer alan; “120 günlük “Prim ödeyerek sürekli çalışma” maddesi “Hizmet Akdine Tabi” olarak değiştirilmesi hususunu ise olumlu bir gelişme olarak görmekteyiz.

Diğer taraftan;

Eksik çalışma türlerinden biri olan Mevsimlik Çalışanlardan işsizlik sigorta fonu kapsamında kesinti yapılsa da bu haktan yararlanmaları, kanun kapsamında mümkün olmamaktadır. Çünkü, mevsimlik çalışanlar iş akitleri askıda olduğu zamanlarda işsiz sayılmamaktadırlar. Halbuki bu işçiler, işsizlik ödeneği için prim ödemektedirler.

Bu nedenle; kanunun 51. Maddesine “Kamuda Geçici veya mevsimlik işçi pozisyonlarında çalışan işçiler, iş akitleri askıda olduğu sürelerde işsizlik fonundan faydalanırlar.” İbaresi eklenmelidir.

Mevsimlik işçi çalıştırmak işin doğasından ileri gelmektedir. Öyle işler vardır ki, bu işlerde sürekli işçi çalıştırılması hemen hemen olanaksız görülmektedir. Mevsimlik işçi olarak istihdam edilen kişilerin son üç yılda 600 gün prim ödeme süresi işin doğasına aykırı bir durumdur. Çünkü, Örneğin, mevsimlik işçilerin çalışmış olduğu Çay-Kur’da, mevsimlik işçiler sadece kampanya döneminde çalıştıkları için 600 gün şartını hiçbir zaman karşılayamamaktadırlar.

Kanunda yapılacak düzenlemelerle, bu prim ödeme gün sayısı, mevsimlik işçilerin faydalanmasını sağlayacak şekilde değiştirilmelidir.

Kararı takdirlerinize arz eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

Saygılarımla.

Mahmut ARSLAN

HAK - İŞ Konfederasyonu Genel Başkanı

Kaynak: Editör: İlyas GÜR
 
Etiketler: HAK, –, İŞ, Talep, Etti, AK, Partili, Vekiller, Teklif, Verdi,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
En Çok Okunanlar
En Son Eklenenler
Rize için Koşmaya Devam Edeceğiz
Uzun’ dan Kendirli Derneğine Ziyaret
Sahin Güvenlikten İstavrit denetimi
Çanakkale Zaferi Kutlanırken Şehitler sde Unutulmadı
Türkiye Gelecekte Bizi Konuşacak
Vedat Muriç fırtınası! O transfer olmadı, Makedon golcü coştu
Tıp Bayramı Evrenseldir
Rize ASKF’ den Vefa Teşekkürü
Başkan Kasap’ın Onuruna Rize’de Veda Gecesi Düzenlendi
Güzel Günler Bizi Bekliyor
Tek ihtimal 3 puan
Rizespor’da Rehavet Yasak
Okechukwu Azubıke; Savaşa Hazırım
Okan Buruk Öğrencilerle Bir Araya Geldi
Kayseri maçını Kayıpsız Geçmeliyiz
AKP Milletin Arasını Bölmek İstiyor
Rize TOHM Güreşçisi Tığcı, Avrupa 3.'sü Oldu
Yeni Teknolojilere Açık Bir Şehir Formu Oluşturacağız
RTEÜ’ de Yeşilay Haftası Kapsamında Etkinlik Düzenlendi
Mart Ayı Dert Ayı Olmasın
Ardeşen Ticaret Odasından Üyelerine Seminer
Kano Federasyonu Şehit Emniyet Müdürü Altuğ Verdi Adına Yarışma Düzenliyor
Ardeşen Avni Kahya’ da Kenetlendi
Kayserispor Maçı Bizim İçin Çok Önemli
Turist sayısında Artış Bekliyoruz
CHP Rize İl Başkanı Deniz: Erdoğan Rize’yi Trabzon’a Bağlayacak
Süpermen Göz Kamaştırıyor!
Rizeli Takımına Güveniyor
Başkan Erdoğan Rize'de müjdeleri verdi!
Sebze Zamanında Satılmazsa Bizi satar
Bakanlık Gübreye El Atmalıdır
Rize’de Polis Ekiplerinden 40 Öğrenciye Eğitim
U14 Bizim çocuklara, Milli Davet!
Rizespor basketbol takımından 2 Galibiyet
Rizespor’ lu Yöneticiler Taraftarlarla beraber
Rize Merkezde Çıkan Yangına İtfaiye Ekiplerimiz Anında Müdahalede Bulundu
İlyas Gör, bu kez bağımsız Aday
Kazanma Alışkanlığımızı Sürdürmek İstiyoruz
Doğupark Projesi Ödüle Layık Görüldü
İç Sahada Puan Kaybı Yaşamak İstemiyoruz
Vali Çeber, Okul Ziyaretlerine Devam Ediyor
Büyük Hedefler için Rize’ ye Geldim
İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak’tan Çayeli’ne Ziyaret
Metin Esnaf Ziyaretlerine Devam Ediyor
Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne Recep Ali Er Atandı
Büyük Hedeflerimiz Var
Zor Süreci Başarılı Bir Şekilde Geçtik
Vali Çeber, İl Özel İdaresinde İncelemelerde Bulundu
Okan Hoca İsterse Rize’ de Kalırım
İyi Parti Fındıklı İlçe Başkanı Köseoğlu, "Kazanan Millet Olacak"
Havaya Girmememiz Gerekir
"Cumhurbaşkanından 1 Oy Temennisinde Bulunsam Tereddütsüz Bize Oy Verecektir"
MHP Adaylarını Tanıttı
CHP Rize'de Rekor Başvuru
Yeni Orduspor Rizespor’un sevilen Antrenörlerinden Mehmet Ali Karaca’ya emanet etti.
Gollerime Devem Edeceğim
Varlık Fonu hangi varlıkları teminat gösterdi?
Kazanma Alışkanlığımızı Sürdürmek İstiyoruz
Rize’de Akıllı İlaç Kullanımı Eğitimi
Kazanmak İçin Sahaya Çıkacağız
Av. Remzi Kutanoğlu Projelerini Açıkladı
Başkan Serdar’a Hizmet Teşekkürü
Rize Ziraat odasından Çay üreticilerine Önemli uyarı.
Devlet Hal Yasasını Çıkartsın
Çaykur Rizespor, Zirveye Kafa Tutuyor!
VDDK Sporcusu Yıldız, Tırmanmada Rize'ye İlk Madalyayı Kazandırdı
TBMM’ne Rizeli Başkan mı?
Rize’de ilk kez üç hilali İlçemize dikeceğiz
Çay Takip Sisteminin Güncellenmesi ve Ricania Simulans İçin Çalıştay Kararı
"Çaykur Rizespor'un yukarılarda olacağından eminim"
Kazanmak İçin Gideceğiz
Saadet Kalkandere Adayını Tanıttı
En ağır yük haltercilerimizde!
Rize Saadet’ te Aday Av.Muhammet Kaçar
Çayın Sorunları Çözülmesi Gerekiyor
Karamollaoğlu Rize’ye Geliyor
Bir Öğretmenin Hayali Daha Gerçek Oldu!
Su Elçileri Eğitim Ve Farkındalık Artırma Teknik Destek Projesi
Uzun'dan Çay Üreticisine Budama Yapın Çağrısı
Maça Gelmek sağlığımı etkiliyor
Sakat Oyuncularımız İnşallah maça yetişir
Rahmi Metin’ den Gazetemize Ziyaret
Rize’de Öğrenci Servislerine Sıkı Denetim
Taraftara Teşekkür Ediyoruz
Akhisar telafisi Bursa maçı olacak
Rize ve Giresun Karayipler Gibi Olabilir
Çaykur Rizespor 'Minik Kalpler Okul-Kulüp' Projesi Devam Ediyor
AK Parti Rize'de 2 İlçeye Başkan Atandı
Galibiyet Serimiz Devam Edecek
Gelecek yıllar İçin Büyük Hedeflerimiz Var
Yapamayacağımız İşin Sözünü Vermem
Yeni Hedeflerimiz Var
Rize'de Toplu Taşıma Merkezine Taşınma Başladı, Karayolları Alt Geçit İçin Ne Bekliyor?
Yeni Bir Kimlik Yakaladık
Yeni Başkan Aşkın Gürsü
Hasan Kartal: "Camia olarak kenetlenmiş durumdayız"
Rize Valisi Kemal Çeber Diş Hekimliği Fakültesi İnşaatını İnceledi
Hedefimiz İlk On
Taraftar Bizi Desteklemeye Devam Etsin
Güneysu Sevgimiz Tartışılamaz
Hedefimize Ulaşacağız
Her Seçim Bölgesinde Seçime Gireceğiz
AKAS-DER’den Rize’de 2053 kişi ile Muhteşem bir etkinlik.
Çayda Beyaz Sayfa Açmak Zorundayız
Kartal’ dan taraftara Teşekkür
Mehmet Akif Ersoy Rize'de Hayat Buldu
En Az Yedi maç daha almalıyız
Ders Zili Çaldı, İkinci Dönem Başladı!
Altın değerinde 3 Puan Aldık
Rizeli Öğrenciler İtalya ve Portekiz Yolunda
Ardeşen Tso’ dan Üyelerine “Liderin Dünyası” Başlıklı Seminer.
Hamidiye Çözüm Koleji'nden Yüzde 100 Burs İmkanı
Buruk oyuncularından 3 puan istedi
Rizeli genç Trafik kazasında hayatını kaybetti.
El Birliği İle Bu Takım Ligde Kalacak
Vali Çeber, RİDEF Danışma Kurulu Toplantısına Katıldı
Yöneticiler taraftarları maça davet etti
Rize'nin Yeni Nüfusu Açıklandı.
Rize’de Kayıp anahtarlar sahiplerini bekliyor
Rize Tümsiad’ dan Kültür Tahribatı Konferansı
Rize’ nin Sorunlarını Biz Çözeceğiz
Çaykur Rizespor’ da Hedef Galibiyet
RİZELİ HEMŞEHRİMİZ TAHİR ORHAN TRT HATIRALARINI KİTAPLAŞTIRDI TRT TRT OLALI BÖYLE KİTAP GÖRMEDİK
Tiyatro Sanatçısı Yenilmez Rize’ye Geliyor
Fing ve Jach ile Yollar Ayrıldı
Eğitim Yönetiminde Liyakatten Taviz Verilemez  
CHP Rize Adayı Ayhan Akyüz Seçim Çalışmalarına Başladı
Trabzon Ve Rize İlleri Katı Atık Toplantısı Gerçekleştirildi
Çaykur Rizespor’ un Değişmezi Olacağım
Çaykur Rizespor 18 yaşındaki kaleciyi transfer etti
Rize-Artvin Havalimanında Son Durum
Rize’de S Plaka Çalışmaları Başlatıldı
Her maç Çok Önemlidir
Rizeli Şairin 3. Kitabı Yayımlandı
"Tek yürek olursak sezon sonunda hedefimize ulaşacağız"
TBB Başkanı Feyzioğlu'nun Rize Programını Açıkladı
Ligde Kalacağımıza İnanıyorum
Erzurum Maçı Çok Zor Geçecek
Kapalı Laparoskopik Yöntemle Sağlıklarına Kavuştular
Yaş Çay Üreticilerine Kilogram Başına 13 Kuruş Destek
Rizeli Engelli Yüzücüler Başarıları ile Göz Doldurdu
Çoban Ateşi Rize’ de
Beka İçin Cumhur İttifakı
Arif YILMAZ Saadet Partisinden Adaymı Oluyor?
Kivi Birliği Başkanının İsyanı, “Kivimiz Yok Oluyor”
Gollerim Devam Edecek
Kartal’ ın Keyfi Yerine Geldi
Görme Engellilerin Gözü Oldular
Yeniden Refah Partisi’nin Rize’deki 5 İlçe Başkanı Belli Oldu
Genç MÜSİAD’ lılar Kahvaltıda Bir Araya Geldi.
Çaykur Rizespor Sporcusu Pelinsu Bayav, Türkiye Şampiyonu Oldu
Çaykur Rizespor Kongresinde Başkanlığa Hasan Kartal seçildi
CHP Rize Belediye Başkan Adayı Akyüz Mü?
Başkan Kasap, Isırlık Projesini Yerinde İnceledi
Çaykur Rizespor, Yeni Transferlerini Tanıttı
Başkan Kasap’tan Çaykur Rizespor’a Moral Ziyareti
Pazarspor'dan forvete takviye
Çaykur Rizespor Kurtuluş Kadrosunu Oluşturdu
Çaykur Rizespor’ da Kongre Yarın
Hizmet-iş Sendikasından aynı günde 2 toplu iş sözleşmesi...
Çaykur İçin Sevindirici Yeni Pazar Kapısı
MÜSİAD’ dan Gökduman ve Koçak’a Hayırlı Olsun Ziyareti
İyidere Belediyesinde işçileri sevindiren zam
2019 Yılı 1. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Yapıldı
Bayan Kasap’tan ‘Aramıza Hoşgeldin’ Hediyesi
Hedefim Rizespor'u bu durumdan kurtarmak
Biz Görevimizi Yaptık Sıra Oyuncularda
Vali Kemal Çeber, Çayeli Bakır’da İncelemelerde Bulundu
Seri Galibiyetlere İhtiyacımız Var
Uğur Mumcu ve Gaffar Okan Anıldı
Diyaliz Merkezi Çalışanlarına “Enfeksiyon Kontrol Tedbirleri” Eğitimi
Engelli Sporcular Madalya İçin Yola Çıktı
AK Parti dünyanın bütün garibanlarının partisidir
Koçak’tan isteğimiz; “Adalet ve liyakat ölçüleri çerçevesinde hareket etmesidir”
Rize’de 2 öğrenciye evde karne verildi
İlk Maçta İlk Golümü Atmak İstiyorum
Transfer Devam Edecek
Yeşil çaydan Bir Çok Ürün yapıyor
Galibiyetten Başkası Yalan
Amatör Spor Braşlarına Desteğimiz Ülkemize Ciddi Başarılar Getirdi
Rize’de 67 Bin Öğrenci Karne Heyecanı Yaşadı
Çayeli Bakır’a Sosyal Diyalog Ödülü
“Çevresel Hassasiyetin Devam Etmesinden Mutluyum”
Yusuf Delihasan’a Sürpriz Doğum Günü Kutlaması
Başkan Kasap’tan Yarıyıl Tatili Mesajı
Rize’de otizmli ailelere yönelik eğitimler sürüyor
Taraftarımızı Maça bekliyoruz
Yaptığı Resimle Türkiye İkincisi Olan Öztürk, Ödüllendirildi
Vali Çeber, Öğrencilerden Gelen Davete Kayıtsız Kalamadı
Puan Kaybetme Lüksümüz Yok
Karne, Başarının Tek Göstergesi Değildir!
Taylan; Müslüman Uygur Türklerine Yapılan Zulmü Kınadı
Denetimli Kenevir Üretimi 100 Milyar Dolar Getirebilir
Transfer 1-2 günde netleşecek
Kadınlar yapabileceklerinin farkında olsunlar
Aatif Rizespor’ da
İflas eden şirket sayısı 16 bin 200’e yükselecek Kaynak Yeniçağ: İflas eden şirket sayısı 16 bin 200’e yükselecek
Rize’den dünyaya Eğitimde örnek başarı…
Kendilerinin Ürettiği Kumbaralarla Yemen İçin Yardım Topluyorlar
RTE Üniversitesi Voleybol Takımlarından Büyük Başarı
Müge Anlı kayıp kardeşleri kavuşturdu
'En iyilerini alacağız'
Temel Ali Uzun Adaylığını açıkladı
AK Parti Rize’de İlçe Belediye Başkan Adayları Açıklanıyor
Başkan Kasap, Yapımı Tamamlanan Toplu Taşıma Merkezinde İncelemelerde Bulundu
Okan Buruk: Rizeliler rahat uyusun!
Rizespor’ da Yeniler için İmza Töreni Düzenlendi
RTEÜ’de Teknokent Kurulması İçin İlk İmzalar Atıldı
Rize’de Çevre Yolu’nda İstimlak Bedellerine Tepki
Güneysuspor'da Hedef Süper Lig
Yabancı Öğrencilerden Vali Çeber’e Ziyaret
Sadece Hocanın İstediği Oyuncuları Alacağım
Enflasyonla Topyekûn Mücadele 2019’da da Sürecek
Transfer Bu hafta Bitecek
On yedi Final maçımız Var
Fındıklı Siprona Yaylası Turizme Açılıyor
Rizeli duayen Gazeteci Yeniden siyaset sahnesinde
ARGED Başkanı Navdar' dan İdareciler Günü Ziyareti
Lige İyi Başlamak İstiyoruz
Aatif ve Jolij’ ten Kötü Haber
HAK – İŞ Talep Etti AK Partili Vekiller Teklif Verdi
Önce Sağlık kontrolünden geçtiler Sonra İdmana Çıktı
Hastanelerde İletişim ve Tanıtım Birimi Kurulacak
Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’na 4 Üst Geçit Yapılacak
Rize' de Kar Hayatı Etkiliyor
Rize’deki Türkiye’nin en büyük yeraltı madeni kapanıyor.
Galatasaray’ın 3.4 Milyon Euro ödediği Marcao”yu Rizespor bu rakama almamış.
RTEÜ Bahar Yarıyılı Lisansüstü Kontenjanları ve Başvuru Koşulları
İsmini Yörede Geçmişte Yoğun Olarak Üretimi Yapılan ’Kenevir’den Alan Kendirli Özüne Dönecek
Rize Belediyesinden Trafiğe Yönelik Önemli Çalışmalar
Yalçınkaya Çiftine İl Sağlık Müdürlüğü Sahip Çıktı
Rize İyidere Lojistik Limanı Hakkında Sevindirici Haber
Rize’ yi Masaya yatırdılar
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ahmet Minder’ in annesi Güneysu’ da Toprağa verildi
“Transferde Tüm Şartları Zorluyoruz!”
Çaykur Rizespor'dan Çifte Bomba
Çayeli Bakır, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nde Rize basınıyla buluştu
Rize’de Sağlık Evi Ebelerine Eğitim
Rizeli Muhtar Karayollarından Çok Dertli.
Rize Eski Valisinin eşi de FETÖ’cü çıktı!
Çayeli İshakoğlu İmam Hatip Ortaokulu Öğrencilerinden Örnek Çalışma
Vali Çeber, Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi
Ahmet Minder'in Acı Günü
İkinci Yarıya İyi Başlamak İstiyoruz,
Transfer Çalışmaları sürüyor
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Kutlu Olsun
"Bambaşka bir Rizespor izletmek istiyoruz"
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Süper Lig
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
1
Medipol Başakşehir
35
0
2
5
10
17
2
Galatasaray
32
0
4
5
9
18
3
Yeni Malatyaspor
32
0
4
5
9
18
4
Trabzonspor
29
0
4
5
8
17
5
Kasımpaşa
29
0
6
2
9
17
6
Beşiktaş
29
0
5
5
8
18
7
Atiker Konyaspor
28
0
4
7
7
18
8
Antalyaspor
28
0
6
4
8
18
9
Sivasspor
24
0
5
6
6
17
10
Göztepe
22
0
10
1
7
18
11
Bursaspor
21
0
4
9
4
17
12
Kayserispor
20
0
8
5
5
18
13
MKE Ankaragücü
20
0
10
2
6
18
14
Alanyaspor
18
0
9
3
5
17
15
Akhisarspor
17
0
9
5
4
18
16
BB Erzurumspor
16
0
8
7
3
18
17
Fenerbahçe
16
0
7
7
3
17
18
Çaykur Rizespor
12
0
7
9
1
17
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Haber Yazılımı