Analiz53, Rize,Rize Haberleri, Son Dakika Rize Haberleri
HV
06 HAZİRAN Salı 18:49

ALTIN BİRİKTİRENLER BU TUZAĞA DİKKAT EDİN

Altın fiyatlarına dair yaptığı analizler ile gündeme gelen Altın ve Para piyasaları uzmanı İslam Memiş, altın yatırımı yapacakları seçim öncesinde uyardı. 28 Mayıs Pazar günü seçim öncesinde altın alacakları neden uyardığını detaylıca açıkladı.

AKTUEL
Giriş Tarihi : 25-05-2023 12:41
ALTIN BİRİKTİRENLER BU TUZAĞA DİKKAT EDİN

Döviz kurları belirsizlikleri sevmediği çoğu insan tarafından kabul edilen bir gerçektir. Gerek ülkemizde cumhurbaşkanlığı seçiminden bir karar çıkmamış olması hem de ABD'nin borç krizi, küresel finans piyasalarında hareketliliğe sebep oldu ve hala oluyor. Durum böyle olunca, ons altının 2.000 dolar seviyesinin altına düştü. Türkiye'de altın almayı düşünenler de gram altında küresel çapta olduğu için düşme gerçekleşti. Yalnızca altın değil dolar, euro, sterlin ve gümüş gibi döviz almak isteyenler ülkemizde 28 Mayıs Pazar günü seçim sonrası döviz kurlarında nasıl bir hareketlilik olacağı merak ediliyor. İşte, Altın ve Para Piyasaları uzmanı İslam Memiş'in konuya dair yaptığı açıklamalr...

ALTIN BİRİKTİRENLER BU TUZAĞA DİKKAT EDİN

Ünlü ekonomist İslam Memiş, altın alacaklara seçim öncesinde uyarılarda bulundu. Memiş, gelecekteki seçim sonuçlarının piyasaları nasıl etkileyeceğini ve bu durumdan ortaya çıkan belirsizliklerin devam ettiği bir dönemde yatırımcıların mevcut riskleri dikkate alarak bilinçli ve doğru adımlar atmaları gerektiğini belirtti.

ABD borç krizi, küresel finans piyasalarında dalgalanmalara neden oluyor ve bu durum güvenli liman varlıkları arasında yer alan altının değer kazanmasına yol açıyor. Ancak son zamanlarda dolar endeksindeki yükseliş nedeniyle ons altın kritik seviyelerin altına geriledi.

Seçim öncesinde altın fiyatlarının yükselmesi beklentisiyle birçok vatandaş kuyumculara akın etti, ancak beklenen yüksek artış gerçekleşmedi ve fiyatlar istikrarlı bir seyir izledi.

Küresel ekonomilerde yaşanan gelişmelerin etkisiyle altın fiyatlarında geri çekilme yaşanıyor ve bu durum altın yatırımcılarını düşündürüyor.

 

AdminAdmin

YORUMLAR
Rize Haber