Analiz53, Rize,Rize Haberleri, Son Dakika Rize Haberleri
HV
07 HAZİRAN Çarşamba 18:17

Bu şartları bulunduranlara 35 BİN LİRA ÖDEME yapılıyor: Karşılıksız ödemeyi devlet tarafından...

Türkiye sosyal devlet kavramında vatandaşına sahip çıkmaya devam ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan geri ödemesiz 35 bin TL bedelindeki sosyal yardım için başvurular başladı.

EKONOMİ
Giriş Tarihi : 25-05-2023 12:55
Bu şartları bulunduranlara 35 BİN LİRA ÖDEME yapılıyor: Karşılıksız ödemeyi devlet tarafından...

Türkiye Cumhuriyeti dar gelirli vatandaşlarına sahip çıkmaya devam ediyor. Maddi imkansızlğı olan vatandaşların her fırsatta yanında olduğunu hissetiren devlet yeni bir destek programını devreye soktu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yeni bir sosyal yardım kampanyası başlatarak 35 bin TL tutarında nakit yardım sağlayacağını duyurdu. Konu ile alakalı açıklamada, başvurular PTT ve Ziraat Bankası hesaplarına yapılacak. İşte destek programının detayları...

18 YAŞ DETAYI

Aile Bakanlığı'nın "barınma yardımı" adı altında verdiği bu yardım, ev tadilatı ve onarımı için verilen bir destek. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 18 yaşından büyük her bireyin başvuru yapabileceğini belirtti.

YAPILAN AÇIKLAMA

Yapılan açıklamalarda, "İhtiyaca göre ve yardım için belirlenmiş kriterlere haiz olmak kaydıyla; ev onarımlarında 35.000-100.000 TL arasında nakdi yardım yapılacaktır" denilmektedir.

NASIL BAŞVURU YAPARIM?

Bu destek kamsamında başvurular SYDV şubeleri ve E-devlet üzerinden yapılacak. Başvurular ise 22 Mayıs 2023 tarihi itibariyle başladı.

 

AdminAdmin

YORUMLAR
Rize Haber