meritking giriş meritking kingroyal giriş bonus veren siteler casino siteleri

ÇAY SOKAĞI PROJESİNE RİZELİLERDEN YOĞUN İLGİ

RİZE 24.05.2023 14:11:51 0
ÇAY SOKAĞI PROJESİNE RİZELİLERDEN YOĞUN İLGİ

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ilin etkilendiği depremin ilk anından itibaren seferber olan Rize’de hayata geçirilen “Çay Sokağı” projesi kamuoyu ve vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor.
Haber: Doğancan İLEK
Asrın felaketinin yaşandığı deprem sonrası yaptığı çalışmalarla örnek bir dayanışma ortaya koyan bölge insanımız şimdide Rize Valiliğinin öncülüğünde başlatılan “Çay Sokağı” projesi ulusal ve yerel basında da geniş yer aldı. Konuyla ilgili açıklama yapan Rize Valisi Kemal Çeber projenin önemine vurgu yaptı.
Geçtiğimiz gün Rize Ziraat Çay Bahçesinde ÇAYKUR’a ait çay bahçesinde sezon açılış programına katılan Vali Çeber deprem bölgesinde gerçekleştirilecek olan Çay Sokağı projesi hakkında önemli bilgiler vererek “Çay sokağı bizim çok önem verdiğimiz bir kampanya. İlk bunun sohbetini iki ay önce sayın Genel müdürüm, belediye başkanım ve diğer birkaç arkadaşımızla yaptığımız zaman hepimiz gerçekten heyecanlandık. Şundan heyecanlandık ülkemiz tarihinden büyük afetini yaşadı o bölgede ki her birimizde Burada gördüğünüz herkes ve sizlerden de oralara gidenler oldu. Buradaki acıyı oradaki sorunu sıkıntıyı sonuna kadar paylaşmak gibi bir amacımız var ve bugüne kadar biz bunu çok güzel yaptık.”
RİZELİLERDEN OLUMLU DÖNÜŞLER ALDIK
Projeye Rizelilerin yoğun ilgisinin olduğunu söyleyen Rize Valisi Kemal Çeber: “Rize olarak bugüne kadar hem bölgeden gelen afet hem de bizim bölgeye gönderdiğimiz tüm gücümüzü insan gücümüzü kariyer gücümüzü işte çay tırlarımızdan tutunda iş makinalarımıza kadar belediyenin neredeyse ekibine üçte birine özel bir ara ekibinin üçte birine kadar tüm gücümüz var. Belki üçte ikisine vardığı zamanlar oldu kullandığımız ve o sürece o acıya ortak olduğumuz bir dönemi yaşadık. Ama şimdi onu Tabiri caizse ulaştırmayı amaçlıyoruz yani çay Sokağı kampanyası ile temizlik ve 1205 bin çay ustasıdır. Rize, Artvin, Trabzon ve Giresun'daki çay müstahsilleri topladığı çaylardan inşallah uygun gördükleri içlerinden geçen misler kadar olanını çay alım yerlerinde kendilerine yardımcı olacağı arkadaşlarımızla beraber onlar için kurgulanmış sistem üzerinde kampanyaya bağışta bulunacaklar ve İnşallah sezonun sonunda çay dışında da bu bölge insanının yaptığı bağışlarla beraber orada afet bölgesinde o zaman karar verdiğimiz vereceğimiz. Bir ilde kauçuk konutlar yapacağız. İlk dönüşler çok olunuyor hem ilimiz içinden hem de elimiz dışındaki müstahsil kardeşlerimizden hemşerilerimizden 4 günü de kastediyorum çok olumlu dönüşler oldu her biri bunda memnuniyetlerini ifade ettiler ve yoğun bir katılım olacağını bize dönüşler gösteriyor ve alandan aldığımız ilk haberlerde öyle çay alım yerlerine gelen müstahsillerimi Sağ olsunlar bizim bu seslenişimize her zaman olduğu gibi duyarsız kalmadılar ve bugüne kadar yaptıkları gibi yine yapabildikleri en üst düzeyde yardımlarını yapmaya gayret ediyorum” diye konuştu.


Anahtar Kelimeler: rize çay sokağı projesi rizeliler

Yükleniyor

Yükleniyor

Yükleniyor

24.6° / 18.6°

Erzurum'da AK Parti Belediye Mevzuat Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

İYİ Parti'den yurtdışı harçlarına karşı hamle: Milletvekili Zorlu, kanun teklifini TBMM'ye sundu

Özgür Özel: Normalleşme başlayacaksa kayyum siyasetinin terk edilmesiyle başlamalı

YRP Genel Başkan Yardımcısı Cemil ÇOLAK Mağdur Belediye Çalışanlarının Yanında

İYİ Parti’de toplu istifa! 40 kişi CHP’ye geçti

EURO 2024'ün en değerli takımı belli oldu! Türkiye kaçıncı sırada?

AK Parti Erzurum İl Başkanı Av. İbrahim Küçükoğlu’ndan Daraltılmış İl Başkanları Toplantısı Açıklaması

CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz’den Ardeşen’deki Boğulma Olayı ile İlgili Mesaj

Karal: Tarımın amiral gemisini de batırdılar

DEM Partili vekillerden Saraçhane'deki surlara kayyum ve 1 Mayıs pankartı

AK Parti'de değişim Trabzon'da sürebilir: Mumcu'nun yerine iki aday

CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz "Mayıs Ayı Yaş Çay Alım Bedelleri Kurban Bayramı'ndan önce ödensin

Ocaklı: Otizmli öğrencilere evde eğitim hizmeti verilsin

Oltu Belediyesi Zabıta Ekiplerinden Ekmek Fırınına Denetim

AK Parti Heyeti'nden Oltu Belediyesi'ne Ziyaret

Bakan Fidan bazı büyükelçilikler için yeni görevleri tebliğ etti

AK Parti Rize Milletvekili Harun Mertoğlu, TBMM'de Basın Toplantısı Düzenledi

CHP Giresun Milletvekili Elvan Işık Gezmiş'ten Çay Üreticilerine Destek Çağrısı

CHP LİDERİ ÖZEL ÇAY ÜRETİCİSİNE SAHİP ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR

AK Parti Erzurum İl Başkanı Av. İbrahim Küçüköğlu, Enerji Kentleri Birliği Başkanlığı'na Seçilen Mehmet Sekmen'e Ziyaret Etti