Analiz53, Rize,Rize Haberleri, Son Dakika Rize Haberleri
HV
07 HAZİRAN Çarşamba 18:28

DEVLETTEN 200 BİNLİK EV KONUT YARDIMI: 3+1 eve sahip olabilirsiniz

Devlet tarafından ihtiyaç sahibi ve dar gelirli vatandaşlara yapılan destek ödemelerine barınma yardımı da eklendi. Evlerinde onarım yapmak veya yeniden ev inşa etmek isten vatandaşlara yapılacak olan bu destek ödemesi 300 bin TL'ye kadar çıkıyor.

EKONOMİ
Giriş Tarihi : 25-05-2023 12:45
DEVLETTEN 200 BİNLİK EV KONUT YARDIMI: 3+1 eve sahip olabilirsiniz

6 Şubat'ta yaşanan depremin ardından bir çok vatandaş evini yenilemek için harekete geçti. Ancak evi eski olup yenilemek isteyen ihtiyaç sahibi ve dar gelirli vatandaşların ne yapacağı merak ediliyordu. Devlet ihtiyaç sahibi ve dar gelirli vatandaşlar için harekete geçti.

DEVLETTEN KONUT YARDIMI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılacak olan bu destek ödemesi evini yenilemek isteyen ihtiyaç sahibi vatandaşlara yapılacak. Bakanlık tarafından gerçekleştirilen Hane Tadilat, Büyük Onarım ve Yapım Programı, ihtiyaç sahibi vatandaşların yaşadığı bakımsız, sağlıksız evlerin bakım ve onarımında, betonarme ve prefabrik ev yapımlarında geçerli olacak. 

300 BİN TL HİBE

İhtiyaç sahibi vatandaşlara yapılacak olan bu destek ödemesi ev onarımlarında 35 bin TL ile 100 bin TL arasında olurken, prefabrik ev yapımında 200 bin TL ve betonarme ev yapımlarında ise 300 bin TL'ye kadar olduğu açıklandı. 


 

 

AdminAdmin

YORUMLAR
Rize Haber