Analiz53, Rize,Rize Haberleri, Son Dakika Rize Haberleri
HV
07 HAZİRAN Çarşamba 18:32

EVİNİZDE İNTERNETİNİZ VARSA FARK ETMEMİŞ OLABİLİRSİNİZ: Faturalarınız kontrol edin!

Türkiye'de ev interneti olan vatandaşlar için yeni açıklamalar gelmeye devam ediyor. Bugün gündeme düşen sıcak gelişmelere göre, birçok internet firmasının yeni zamlı sözleşmeleri müşterilerine fatura olarak gönderdiği belirtildi.

EKONOMİ
Giriş Tarihi : 25-05-2023 12:38
EVİNİZDE İNTERNETİNİZ VARSA FARK ETMEMİŞ OLABİLİRSİNİZ: Faturalarınız kontrol edin!

Ev interneti kullanan vatandaşlar için yeni duyuru yapıldı. Gündeme düşen sıcak gelişmelere göre; birçok internet firmasında yeni zamlı sözleşmelerin fatura olarak müşterilerine gönderildiği belirtildi.

İnternet yer sağlayıcıları Türkiye'de hizmetlerine devam ederken bu süreçte de fiyat politikaları enflasyon oranları ile bağlantılı olarak güncellenebiliyor. Bu doğrultuda şirketler tarafından faturalara not olarak yeni zam haberleri yüklenirken vatandaşların da üst üste gelen şikayetler sonrasında ise faturaları kontrol etmesi gerektiği belirtildi.

Evinde internet kullanan milyonlarca vatandaşın faturalarını kontrol etmeleri gerektiği belirtildi. Gelen son zammın miktarı ise yüzde yüz olarak açıklandı.

İNTERNETE ZAM GELDİ

Ev interneti bir firmada yüzde yüz oranında artarken, müşteriler zamma dair herhangi bir bilgilendirme sms, mail veya arama gelmemesinden şikayetçi. Faturaya gelen bu rekor zam sonrasında birçok kişi taahhütünü iptal etmeye başlarken vatandaşlar da faturalarını kontrol etmeye başladı.

 

AdminAdmin

YORUMLAR
Rize Haber