Analiz53, Rize,Rize Haberleri, Son Dakika Rize Haberleri
HV
06 HAZİRAN Salı 19:15

FATURA Düşürmenin Gizli Yolu!

Elektrik faturalarını yarı yarıya düşürecek yöntemler açıklandı. Sizde o yöntemleri kullanarak artık daha az fatura ödeyebilirsiniz.

EKONOMİ
Giriş Tarihi : 26-05-2023 15:55
FATURA Düşürmenin Gizli Yolu!

Son dönemlerde artan enerji fiyatlarından etkilenen elektrik faturası tutarları da yükseldi. Elektrik tüketiminin bilinçli kullanılması konusunda uyarı yapan uzmanlar birçok vatandaşın yapmayı unuttuğu bu yöntemler yüzünden fazla fatura ödediklerini açıkladı. Uzmanlar tarafından açıklanan bilinçli kullanım yöntemleri ile artık elektrik faturaları yarıya inecek.

FATURALAR YARIYA DÜŞÜYOR

Kullanılmayan ışıkların kapatılması, kullanılmayan elektronik cihazların kapalı tutulması gibi basit tasarruf yöntemlerinin bulunduğunu açıklayan uzmanlar sadece bu yöntemler ile bile faturaların ciddi anlamda düşeceği konusunda uyarılarda bulunuldu. Vatandaşları daha az enerji tüketen ampuller kullanmak konusunda uyarılarıda bulunan uzmanlar elektronik cihazları da kullanılmadığı zamanlarda fişten çekilmesinin büyük önem taşıdığı açıklandı. 

O SAATLERE DİKKAT

Enerji verimliliği denetiminin mutlaka yaptırılması gerektiği konusunda uyarılarda bulunan uzmanlar bu işlemi yaptırdığınızda sizin eviniz için daha uygun enerji verimliliği önerileri yapılacağını açıkladı. Elektriğin en pahalı olduğu saatler olan 17:00-21.00 arasında elektrik kullanmamakta sizler için büüyk bir tasarruf sağlayacaktır.

AdminAdmin

YORUMLAR
Rize Haber