Analiz53, Rize,Rize Haberleri, Son Dakika Rize Haberleri
HV
07 HAZİRAN Çarşamba 19:46

Giresun'dan gastronomi atağı! Trabzon seyirci kalmasın

Trabzon’da 2021’de ilk kez 1. Gastronomi Çalıştayı düzenlenirken, 2022’de de "Denizden Dağlara Trabzon" etkinliği yapıldı. Ancak yıllardır gastronomi için çalışan Trabzon, “Türk Mutfağı Haftası Etkinlikleri”ne duyarsız kaldı. Trabzon Valiliği program ilan etmezken, Giresun Valiliği gastronomi yarışmasının duyurusunu yayınladı .

GİRESUN
Giriş Tarihi : 24-05-2023 11:12
Giresun'dan gastronomi atağı! Trabzon seyirci kalmasın

Trabzon’da 2021’de ilk kez 1. Gastronomi Çalıştayı düzenlenirken, 2022’de de "Denizden Dağlara Trabzon" etkinliği yapıldı. Valilik ve Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde gastronomi çeşitliliğiyle kış turizminin de gelişmesine katkı sağlanması hedeflenirken, Türkiye'nin ünlü şefleri, köşe yazarları, blogger, televizyon programcıları, sosyal medya influencerleri ve sunucuları Trabzon’a geldi. Ancak yıllardır gastronomi için çalışan Trabzon Valiliği, 21-27 Mayıs tarihleri arasında kutlanan “Türk Mutfağı Haftası Etkinlikleri”ne sessiz kaldı. Gastronomi için geçtiğimiz yıllarda geniş çaplı etkinlikler gerçekleştirilirken, “Türk Mutfağı Haftası Etkinlikleri” kapsamında program düzenlenmemesi dikkat çekti.

GİRESUN’DA PANCAR ÇORBASI YÖRESEL YEMEK YARIŞMASI YAPILIYOR

Turizm kenti olma iddiasındaki Trabzon, “Türk Mutfağı Haftası”na ilgisiz kalırken, Giresun Valiliği Pancar Çorbası Yöresel Yemek Yarışması düzenliyor.  Giresun Valiliğinden yapılan açıklamada, “21-27 Mayıs  tarihleri arasında kutlanacak olan “Türk Mutfağı Haftası Etkinlikleri” kapsamında, İlimizin var olan kültürel yapısıyla, iç ve dış göçlerle şehrimize yerleşen toplulukların hep birlikte ortaya çıkardıkları zengin mutfak kültürünün ulusal ve uluslararası boyutta daha geniş kitleler tarafından tanınması, gastronomi turizmi alanında da ön plana çıkarılması amacıyla Giresun Valiliği İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu tarafından Pancar Çorbası Yöresel Yemek Yarışması yapılacaktır.” denildi. Yarışmanın başvuruları 22 Mayıs’ta başlarken, son başvuru 23 Mayıs saat 14.00’da yapılacak. 25 Mayıs 2023 saat 14:00 yarışma Seyit Vakkas KYK Öğrenci Yurdu Gedikkaya Caddesi’nde yapılacak. Yarışmada dereceye girenler altınla ödüllendirilecek.

AdminAdmin

YORUMLAR
Rize Haber