Analiz53, Rize,Rize Haberleri, Son Dakika Rize Haberleri
HV
07 HAZİRAN Çarşamba 19:27

GRAM ALTINDA REKOR TARİHİ BELLİ OLDU!

Altın fiyatlarında yaşanan dalgalanmalar hız kesmeden sürüyor. Gram altın fiyatlarında seçim sonrası için tahminlerde bulunan ekonomistlerden dikkat çeken bir açıklama geldi.

EKONOMİ
Giriş Tarihi : 26-05-2023 13:21
GRAM ALTINDA REKOR TARİHİ BELLİ OLDU!

Seçimlerde ikinci tura son 2 günün kalmasıyla birlikte ekonomi piyasalarında hareketlilik devam ediyor. Kritik bir döneme giriş yapılmasıyla birlikte uzman isimlerden açıklamalarda peş peşe geliyor.  Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş'in uyarıları üzerine yatırımcılar harekete geçti. 

HAZİRAN AAYINDA YENİ BİR OPERASYON YAPILABİLİR 

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş açıklamalarında haziran ayında yapacakları operasyonla ilişki bilgi verdi.  Hedeflerinde yer alan büyük planı anlatacağını belirten uzman isim iki yıldır dünya genelinde merkez bankalarının ortak şekilde hareket ettiğini iddia ediyordu. Bu iddiayı sık sık gündeme getiren İslam Memiş bir örnek ile iddiasını açıkladı.

GÜNLÜK İŞLEMLERE SINIRLANDIRMA GETİRİLDİ 

Bugünden aydınlananların kafeste olduğunu söyleyerek günlük işlemlerde sınırlandırılama getirildiğini vurguladı. ABD'de alınan karar ile 2 bin dolar ve üzeri para çekimlerinin bir gün öncesinden bildirilmesi gerektiğini ifade etti. İlerleyen günlerde dünya genelinde bu açıklamaların devamının geleceği ifade ediliyor.

YENİ ÇAĞDA TİCARET SİSTEMİ

İslam Memiş'in açıklamalarına göre kota sınırı ile her şey istisnasız bir şekilde kayıt altına alınırken uluslararası satış sisteminin tüm ülkelerde yer alacağını vurguladı. Dünya üzerinde tek merkezi sistem üzerinden satış sistemi ağı kurulacağını belirtti. Merkez bankaları tarafından bu kararın iki yıl önce alındığını da paylaştı.

AdminAdmin

YORUMLAR
Rize Haber