Analiz53, Rize,Rize Haberleri, Son Dakika Rize Haberleri
HV
07 HAZİRAN Çarşamba 19:42

Her ay 4.200 TL destek ödemesi: PTT'ye ödemeler yatırıldı: Aileden bir kişiye bu yardım verildi!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, çocuk sahibi dar gelirli vatandaşlara güzel haberi duyurdu.

AKTUEL
Giriş Tarihi : 25-05-2023 12:23
Her ay 4.200 TL destek ödemesi: PTT'ye ödemeler yatırıldı: Aileden bir kişiye bu yardım verildi!

Çocuğu olan ve dar gelirli ailelere devletten güzel haber geldi. Yapılan son duyuruya göre, Aile Bakanlığı çocuklu ailelere bir yıl boyunca maddi destekle yardımcı olacak. Bu yıl içerisinde verilen sosyal destek yardımı hakkında tüm detaylar da paylaşıldı. 

12 AY BOYUNCA DESTEK ÖDEMESİ

Bakanlığın açıkladığı söz konusu devlet ödemesi, 12 ay boyunca çocuk başına yapılıyor. Durumu kötü olan ve geçim sıkıntısı yaşayan çocuklu vatandaşlara yapılan bu ödemeyle ailelerin yükünü bir nebze azaltmak amaçlanıyor.

BAŞVURU NASIL YAPILIR?

Destek ödemesinin çcouk sayısına göre verildiği belirtilerek, 12 ay boyunca verilecek olan bu yardımla masrafları karşılamakta zorlanan aileler rahatlayacağı aktarıldı. Başvuruların ise e-Devlet üzerinden yapılacağı belirtilerek başvuru yapmak isteyenlerin e-Devlet üzerinden başvuru yapması gerektiği duyuruldu.  Ayrıca isteyenler başvurularını Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarında da gerçekleştirebilecek.

ÖDEMELER PTT ARACILIĞIYLA YAPILACAK

Destek ödemesinden yararlanmak isteyen vatandaşlar başvurularını hemen yapıyor. Sonuçlar ise ilgili kişiler tarafından incelenerek 10 gün içerisinde açıklanıyor. Şartları karşılayanlar PTT üzerinden her ay ödemelerini alacak. Sürecin durumu ve başvuru bilgileri e-Devlet üzerinden sorgulanabilecek. 

AdminAdmin

YORUMLAR
Rize Haber