Analiz53, Rize,Rize Haberleri, Son Dakika Rize Haberleri
HV
06 HAZİRAN Salı 20:24

Her haneden bir kişi başvuru yapsın: 7800 liralık ödeme aileden biri alabilecek: Bakanlık destek ödemesi için duyuru yaptı!

Aile Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, ihtiyaç sahibi ailelere tek seferlik 7800 TL yardım yapılacağı ifade edildi. PTT aracılığıyla 7.800 TL destek ödemesinin hesaplara yatacağı belirtildi.

EKONOMİ
Giriş Tarihi : 24-05-2023 15:32
Her haneden bir kişi başvuru yapsın: 7800 liralık ödeme aileden biri alabilecek: Bakanlık destek ödemesi için duyuru yaptı!

Aile Bakanlığı tarafından müjdeli haber duyuruldu ve PTT aracılığıyla 7.800 TL destek ödemesi hesaplara yatırılacağı ifade edildi.  Aile Bakanlığı tarafından başlatılan destek programı kapsamında, ihtiyaç sahibi ailelere yönelik 7.800 TL'lik ödemeler yapıldığı belirtilerek destek ödemesinin hesaplara yatırılmasının sağlanması için PTT iş birliğiyle çalışıldığı vurgulandı.

ÖDEMELER PTT'DEN ÜZERİNDEN  AKTARILACAK 

Ödeme süreci tamamlanmış ve PTT tarafından yapılan işlemler sonucunda 7.800 TL'lik destek miktarı, başvuruda belirtilen hesaplara aktarılacağı belirtilerek ailelerin maddi sıkıntılarını hafifletmek ve güçlendirmek amacıyla sağlandığı ifade edildi.

BAŞVURULAR E-DEVLET ÜZERİNDEN YAPILIYOR 

Bakanlık yetkilileri, ailelere bu destek ödemesinin düzenli olarak yapıldığını ve sürecin hızlı ilerlediğini duyururken ihtiyacı olan ailelere destek verileceği bildirildi. Söz konusu destek için başvuruların e-Devlet üzerinden yapılacağı bildirildi.

7.800 TL PARA VERİLECEK 

PTT aracılığıyla 7.800 TL destek ödemesi hesaplara yatırılacağı belirtilerek bu destek programı kapsamında ailelere tek seferlik 7.800 TL verileceği vurgulandı. Ödeme süreci tamamlanmış ve PTT tarafından başvuruda belirtilen hesaplara 7.800 TL aktarılacağı belirtilerek Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlükleri veya e-Devlet üzerinden başvuru yapılabileceği ifade edildi.

ÇOCUKLU AİLELERE DESTEK 

Bu sosyal yardım programının çocuklu ailelere sağladığı faydaların yanı sıra toplumun genelinde olumlu etkiler yaratabileceği vurgulanmaktadır. Program, yoksullukla mücadele etmek ve sosyal eşitsizliği azaltmak için önemli bir adım olarak değerlendirilirken, çocukları için daha iyi imkanlara sahip olan ailelerin sağlıklı, mutlu ve başarılı bir neslin yetişmesine katkıda bulunacağı ifade edilmektedir.

 

AdminAdmin

YORUMLAR
Rize Haber