Analiz53, Rize,Rize Haberleri, Son Dakika Rize Haberleri
HV
28 MAYIS Pazar 16:19

Kahvehane duvarı fotoğraf albümüne dönüştü

Bartın-Safranbolu yolu üzerindeki bir kahvehanenin duvarı müşterilerin fotoğraflarıyla doldu.

BARTİN
Giriş Tarihi : 24-05-2023 10:29
Kahvehane duvarı fotoğraf albümüne dönüştü

Bartın -Safranbolu yolu üzerindeki bir kahvehanenin duvarı müşterilerin fotoğraflarıyla doldu.

Bartın ile Safranbolu arasındaki Ovacuma köyünde Muhittin Ulaş’ın işlettiği kahvehanenin duvarları adeta fotoğraf albümüne dönüştü. 1978 yılında babasının açtığı kahvehanede “hatıra olsun” diye müşterilerden toplanan fotoğraflar duvarlara asıldı.

1982 yılında başlayan fotoğraf koleksiyonu adeta fotoğraf albümüne dönüşen kahveye gelen müşteriler de kendi fotoğraflarını Muhittin Ulaş’a teslim ederek albüme eklemesini istiyor.

Babasından devraldığı kahvenin duvarlarını görenlerin hayranlıkla albüme baktığını anlatan Ulaş, “Bu kahvehaneyi babamdan devraldım. 1982 yılından beri bu kahvehanede her gelen müşterinin fotoğrafını bu duvarlara astık. Bazen biz talep ediyoruz bazen de müşteri bize bile danışmadan kendi fotoğrafını gidip duvardaki albüme asıyor. Biz aslında hatıra olsun diye böyle bir şey yapmıştık. Ancak kendiliğinden büyüyerek bu halini aldı. Her gören hayranlıkla bakıyor. Tabi aralarında vefat edenler de var. Onlara da Allah’tan rahmet diliyoruz. Bizim için değişik bir gelenek oldu. Bu geleneği çocuklarımıza devrederek yaşatmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

Öte yandan fotoğraf galerisinde bini aşkın fotoğrafın yer aldığı öğrenildi.

 

AdminAdmin

YORUMLAR