Analiz53, Rize,Rize Haberleri, Son Dakika Rize Haberleri
HV
07 HAZİRAN Çarşamba 19:36

MÜLAKAT OLMADAN PERSONEL ALIMI BAŞLADI:

Ondokuz Mayıs Üniversitesi, bünyesinde 500 personel istihdam edecek. Yapılacak alımda mülakat ve sınav şartı aranmayacak

EKONOMİ
Giriş Tarihi : 25-05-2023 13:03
MÜLAKAT OLMADAN PERSONEL ALIMI BAŞLADI:

Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Resmi Gazete üzerinden yayımlanan bir ilanla 500 personel alımı yapacağını duyurdu. Farklı pozisyonlarda, farklı mezuniyet durumlarına göre yapılacak alımların detayları şu şekilde:

  • Lise mezunu adaylar için 194 Destek Personeli, 2 Teknisyen ve 5 Diğer Sağlık Personeli pozisyonu bulunmaktadır.
  • Ön lisans mezunu adaylar için 94 Sağlık Teknikeri, 10 Büro Personeli, 2 Tekniker ve 50 Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonu mevcuttur.
  • Lisans mezunu adaylar için ise 1 Çocuk Gelişimi mezunu, 15 Büro Personeli, 2 Sağlık Fizikçisi, 1 Eczacı, 120 Hemşire, 2 Diyetisyen, 1 Mühendis ve 1 Veteriner Hekim pozisyonu bulunmaktadır.

Bu alımlarla ilgili ayrıntılı başvuru şartları ve süreçlerin ilan metninde yer aldığı belirtilmektedir. Adayların ilanı inceleyerek başvuru şartlarını takip etmeleri önemlidir.

BAŞVURU ŞARTLARI

Başvuruda bulunacak adaylar için belirli şartlar ve koşullar aranmaktadır. Bunlar arasında, adayların 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde yer alan şartları taşıması gerekmektedir. Ayrıca şu koşullar da aranmaktadır:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak ve olumlu güvenlik soruşturması ile arşiv araştırması sonuçlarına sahip olmak,
  • Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak,
  • Erkek adayların askerlik hizmetini tamamlamış ya da tecil ettirmiş olmak,
  • Koruma ve Güvenlik Görevlisi pozisyonu için adayların en fazla 30 yaşında olması, diğer kadrolar için ise 35 yaşında olması gerekmektedir,
  • Adayların 2022 yılında yapılan KPSS sınavında, Lise mezunları için P94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için P3 puan türünden en az 50 puan almış olmaları gerekmektedir.

Başvuru süreci ve diğer ayrıntılar için adayların resmi ilanı takip etmeleri ve ilgili başvuru şartlarını incelemeleri önemlidir. Bu şartlar, adayların uygunluklarını değerlendirmek ve alım sürecinde adil bir değerlendirme yapabilmek amacıyla belirlenmiştir.


 

 

AdminAdmin

YORUMLAR
Rize Haber