Analiz53, Rize,Rize Haberleri, Son Dakika Rize Haberleri
HV
07 HAZİRAN Çarşamba 19:39

RİZE HAVACILIĞA DAMGA VURMAYA DEVAM EDİYOR

THY’nin Rizeli Genel Müdürü Bilal Ekşi, eğitim uçaklarının Türkiye’de üretilmesi için TUSAŞ’la anlaşma sağladıklarını açıkladı.

RİZE
Giriş Tarihi : 24-05-2023 12:48
RİZE HAVACILIĞA DAMGA VURMAYA DEVAM EDİYOR

Türk Hava Yolları’nın %100 iştiraki Türk Hava Yolları Uçuş Eğitim ve Havalimanı İşletme A.Ş. (TAFA- Turkish Airlines Flight Academy) ile Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) arasında 20 adet tek motorlu pilot eğitim uçağı için anlaşmaya imza atıldı. Güzel haberi THY Genel Müdürü Bilal Ekşi sosyal medya hesabından paylaştı.  THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, “Türkiye büyüyor, THY yüksekten uçuyor.  Önümüzdeki 10 yılda 813 uçağa çıkacağız. 10 yılda 11 bin yeni pilota ihtiyacımız olacak. Eğitim uçağımız Türkiye'de üretilecek. 20+eğitim uçağının Türkiye'de üretilmesi için TUSAȘ ile anlaşma imzaladık. Hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

TUSAŞ'IN RİZELİ GENEL MÜDÜRÜNDEN DE AÇIKLAMA GELDİ

TUSAŞ’ın Rizeli Genel Müdürü Temel Kotil de, yapılan anlaşmaya ilişkin açıklamalarda bulundu. Rizeli Temel kotil, “Bu yıl 90'ıncı yaşını kutlayan ülkemizin bayrak taşıyıcısı Türk Hava Yolları ile imzaladığımız anlaşma devletimiz ve milletimize hayırlı olsun. Attığımız bu önemli adım sayesinde yüksek sayıda pilot ihtiyacımızı gidermiş olacağız.” açıklamalarında bulundu.

HABER MERKEZİ

AdminAdmin

YORUMLAR
Rize Haber