Analiz53, Rize,Rize Haberleri, Son Dakika Rize Haberleri
HV
06 HAZİRAN Salı 19:59

Sessizlik dizisi konusu ne, kaç sezon? Sessizlik hangi platformda yayınlanıyor, nasıl izlenir?

Tüm dünyada milyonlarca kullanıcı sayısı olan dijital film ve dizi izleme platformu Netflix, kaliteli içerikler ile abonelerine keyifli vakit geçirmesini sağlıyor.

AKTUEL
Giriş Tarihi : 25-05-2023 16:34
Sessizlik dizisi konusu ne, kaç sezon? Sessizlik hangi platformda yayınlanıyor, nasıl izlenir?

Netflix platformu dikkat çeken yapımları ile gündeme gelmeye devam ediyor. Sessizlik (Muted), orijinal ismi ile El Silencio dizisi, polisiye gerilim türünde yer alıyor. Son günlerde birçok izleyici tarafından araştırılan dizinin gerçek bir hayattan uyarlanıp uyarlanmadığı merak konusu oldu.

Netflix’te her hafta yeni film, dizi ve belgeseller ile öne çıkan platformlar arasında yerini koruyor. Netflix'te 19 Mayıs günü yayınlanan El Silencio Türkçe adı ile 'Sessizlik' dizisi gündem oldu. Merak edilen dizi de bir cinayet serisi ardından gelişen olaylar anlatılıyor. Peki, Sessizlik dizisi konusu ne, kaç sezon? Sessizlik hangi platformda yayınlanıyor, nasıl izlenir?

SESSİZLİK DİZİSİ KONUSU NE, KAÇ SEZON?

El Silencio yani Türkçe adı ile Sessizlik dizisinin konusu şu şekilde açıklandı; ‘’Bir gencin cinayet serisinin ardındaki nedeni bulmaya çalışan bir psikoloğu konu alan polisiye gerilim dizisidir. Sekiz yıl önce Sergio, ailesini vahşice öldürdü ve reşit olmadığı için ıslahevine gönderildi. Mahkemede bile kendini asla savunmadı ve ailesini neden öldürdüğü hakkında hiç konuşmadı. Sessizliğinin itirafı olduğuna inanılıyor ama Ana Dussuel ikna olmadı. Sergio’ya takıntılı hale gelir ve sorunun kökenine inmeye niyetlenir. O gerçekten ailesini soğukkanlılıkla öldüren bir psikopat mı, yoksa başka birinin suçlarının bedelini ödemek zorunda kalan masum bir kurban mı?’’

SESSİZLİK DİZİSİ KAÇ SEZON?

Sessizlik dizisinin kaç sezon olduğu diziseverler tarafından merak ediliyor. Sessizlik dizisi şu anda 1 sezon olarak 

SESSİZLİK DİZİSİ UYARLAMA MI?

Sessizlik dizisinin gerçekçi konusu ile herkes dizinin konusunun uyarlamamı yoksa gerçekmi olduğunu araştırmaya başladı. Fakat dizinin konusu gerçek bir hayat hikayesinden alınmadı. Yazar ve yönetmen olan Aitor Gabilondo, senaryoyu kaleme alan isimdir.

NETFLİX SESSİZLİK OYUNCU KADROSU

Aron Piper Sergio Ciscar olarak
Almudena Amor Ana Dussuel olarak
Cristina Kovani (La caza) Marta rolünde
Manu Ríos (Elite, La edad de la ira) Eneko rolünde
Aitor Luna (Toprağın Mirasçıları, Valeria) Cabrera rolünde
Natanael rolünde Ramiro Blas (Yatılı Okul: Las cumbres)
Aria Bedmar (Toprağın Mirasçıları, Bana Kim Olduğumu Söyleyin) - Greta
Mikel Losada (Ane Kayıp, García y García) Mikel rolünde

AdminAdmin

YORUMLAR
Rize Haber