Analiz53, Rize,Rize Haberleri, Son Dakika Rize Haberleri
HV
28 MAYIS Pazar 03:18

Sırma saçlar için bir kez sürmek yetiyor!

Saç dökülmesi her yaşta meydana gelebilir. Saç dökülmelerine karşı evlerde hazırlanabilecek bazı doğal yöntemler bulunuyor.

SAĞLIK
Giriş Tarihi : 25-05-2023 14:05
Sırma saçlar için bir kez sürmek yetiyor!
Sırma saçlar için bir kez sürmek yetiyor! Saçlarınızı dökülmelere karşı korumak için... - Resim: 1

Saç dökülmeleri pek çok sebepten meydana gelebilir. Genetik sebepler dışında meydana gelen saç dökülmelerinin önüne geçilebilir. Saç dökülmelerinin meydana gelmesi birçok dış etkene bağlı şekilde gerçekleşir. Saç dökülmelerinde en önemli faktör saçların yeteri kadar besin alamamasıdır. Saç dökülmesi bu şekilde meydana geldiğinde ise stres ortaya çıkar ve stres de saç dökülmesini hızlandırır. Saç dökülmeleri yetersiz beslenme ya da stres gibi dış etkenlere bağlı şekilde meydana geldiği zaman kullanılabilecek bazı doğal çözümler şu şekilde karşımıza çıkıyor:

Sırma saçlar için bir kez sürmek yetiyor! Saçlarınızı dökülmelere karşı korumak için... - Resim: 2

Zeytinyağı: Zeytinyağı içerdiği omega yağ asitleri sayesinde zararlı serbest radikallerin vücuttan temizlenmesi konusunda önem taşır. Zeytinyağı aynı zamanda saçı besleyen bileşenler içermektedir. Zeytinyağının saçlara besleyici olarak dürülmesi ile saçlarda zaman içerisinde uzamalar görülmeye başlayacaktır. Zeytinyağının az miktarda alınarak saçlara köklerden uçlara doğru sürülerek saça masaj yapılması bakımı pekiştirecek ve saç uzamasına katkı sağlayacaktır.

Sırma saçlar için bir kez sürmek yetiyor! Saçlarınızı dökülmelere karşı korumak için... - Resim: 3

Ceviz yağı: En sağlıklı kuruyemişler arasında yer alan cevizin beyne olduğu kadar saç köklerine de katkısı vardır. Sağlıklı yağlar arasında yer alan ceviz yağının da saçlara masaj olarak uygulanması saç uzamasına katkı sağlayacaktır. Ceviz yağı da omega yağ asitleri barındırmaktadır. 

Sırma saçlar için bir kez sürmek yetiyor! Saçlarınızı dökülmelere karşı korumak için... - Resim: 4

Lavanta yağı: Saçlara bakım yaparken sağlıklı yağların saçlarda hem nemlendirici hem de bakım destekleyici olarak kullanılması saçların daha sağlıklı olmasını sağlar. Saç bakımında lavanta yağının kullanılması saçların hem daha sağlıklı uzamasını sağlar hem de daha parlak ve güçlü saçlara sahip olmanızı mümkün kılar. Lavanta yağını saç bakımında kullanmak için diğer sağlıklı yağlar ile karıştırabilir ya da kendi başına saç bakımında masaj yaparak kullanabilirsiniz. 

Sırma saçlar için bir kez sürmek yetiyor! Saçlarınızı dökülmelere karşı korumak için... - Resim: 5

Karanfil: Saç bakımında karanfilin kullanılması da saçların hem daha parlak hem daha güçlü uzamasını sağlar. Saç bakımında karanfil kullanmak isteyenlerin ilk yapması gereken 15 adet kuru karanfili bir bardak su içerisine bırakması ve bu şekilde kaynatması gerekiyor. Kaynayan karanfillerin altını kısın ve 10 dakika kadar iyice içindeki yağ ve sıvıyı bırakmasını bekleyin. Daha sona karanfili süzün ve suyu saçlarınıza serum suyu olarak iyice masaj yaparak yedirin. 

Sırma saçlar için bir kez sürmek yetiyor! Saçlarınızı dökülmelere karşı korumak için... - Resim: 6

Hindistan cevizi: Hindistan cevizi saç bakımında her şekilde kullanılabilir. Yağı, sütü ve hatta kremi ile saç bakımında Hindistan cevizinin kullanılması saçların daha gür bir şekilde uzamasını sağlar. Hindistan cevizi içerdiği sağlıklı bileşen ve vitaminler ile saçları besler. Hindistan cevizi kullanarak saç bakımı yaparken saçları besleyecek şekilde saç köklerine masaj yapmak süreci hızlandıracaktır. 

Sırma saçlar için bir kez sürmek yetiyor! Saçlarınızı dökülmelere karşı korumak için... - Resim: 7

Argan yağı: Argan yağı içerdiği sağlıklı bileşenler sayesinde saç bakımında önemli rol oynayan sağlıklı yağalr arasında bulunur. Argan yağı güçlü bir yağdır ve saçların daha hızlı uzamasını sağlar. Hem daha hızlı hem de daha parlak uzayan saçlara kavuşmak için saçlarınıza her gece uyumadan argan yağı ile köklerden uçlara masaj yapabilirsiniz. 

AdminAdmin

YORUMLAR