Analiz53, Rize,Rize Haberleri, Son Dakika Rize Haberleri
HV
28 MAYIS Pazar 17:05

Trabzon Halkı Yanıt Bekliyor

Ortahisar Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Cüneyt Zorlu, Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne bir yakıt ihalesi üzerinden sorular yöneltti.

TRABZON
Giriş Tarihi : 27-05-2023 11:13
Trabzon Halkı Yanıt Bekliyor

Büyükşehir Belediyesinin bir yakıt ihalesini daha ucuza alma imkanı varken daha pahalıya bir firmadan aldığını iddia eden Cüneyt Zorlu, firmanın Ankara’da olduğunu ama yakıtın Van’dan geldiğini doğrulaması için yetkililere sorular sordu.

“KONU: Büyükşehir yakıt ihalesi soruları” diyerek açıklamalarda bulunan Zorlu, “

  1. Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarihte eşi benzeri görülmemiş bir alımla belediyenin akaryakıtını herhangi bir yakıt istasyonundan bile daha ucuza alabilecekken, üstelik KDV dahil 50 milyonluk bir tutar yakıtı Ankaralı bir firmadan aldı mı?
  2. Kurumu milyonlarca TL zarara uğrattı mı?
  3. Firma Ankara’dan, akaryakıt Van’dan mı geldi?
  4. Yakıt işini alan firma, belediyenin ve TİSKİ’nin araç işini alan Gökyerler firması mı?
  5. Bu işi Gökyer'ler firması adına takip eden kişi Vanlı N. F. adında bir iş adamı mı?
  6. Bu kişi sizden iş alabilmek için Trabzon’da petrol istasyonu aradı mı?” diye sordu.
  7. Yakıt ihalesini alan firmanın TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş’ın arkadaşı olduğunu iddia eden Cüneyt Zorlu, sorularına devam ederek, “7.TİSKİ Genel Müdürü Ali Tekataş Vanlı bu dostuna hem kendi hem de Genel müdür yardımcısı aracılığıyla Trabzon'da şirket kurması için telkinde bulundu mu?
  8. 8.Van’da belediyenin işlerini aldığı gibi TİSKİ Genel Müdürü ve başkana yakın bir isim olan ayrıca Emrah Çayırlı'nın akrabası olan Vanlı iş adamı N. F. akaryakıt araç kiralama işlerini takip etmesi yönünde telkinde bulundu mu?
  9. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı ve TİSKİ Genel Müdürü bu Ankara'da kurulmuş sahipleri Vanlı olan firmalara sevginiz niye?” ifadelerini kullandı.

‘TRABZON HALKI YANIT BEKLİYOR’

Seçim dönemi kamu kaynaklarıyla kamuoyu oluşturulduğunu iddia eden Cüneyt Zorlu, sorduğu sorulara Trabzonluların yanıt beklediğini kaydederek, “Van'dan kimseyi getirmediğinizi iddia ettiniz. Van'dan getirdiğinizi de söylüyoruz, ayrıca Ankara ve İstanbul’dan da Van nüfusuna kayıtlı kişilere iş verdiğinizi söylüyoruz. Trabzon halkı bu soruların cevabını bekliyor. Ha bir şansınız var para sizde ve seçim dönemi kamuoyu oluşturuyorsunuz. Ona yapacak şimdilik bir şeyimiz yok. Ama sizi takip etmeye devam edeceğiz bilin isterim. Not: (İlgili firma A. Gökyer’e ait Ankara merkez Van orijinli) Bu firma TİSKİ araç kiralama ve yakıt ihalesini alan firma. Evet Belediye başkanı Van'dan müteahhit getirdin, ayrıca Van'lıyı Ankara'dan da buldun getirdin mi? Ne tesadüf ama değil mi?” açıklamasında bulundu.

HABER MERKEZİ

AdminAdmin

YORUMLAR