Analiz53, Rize,Rize Haberleri, Son Dakika Rize Haberleri
HV
07 HAZİRAN Çarşamba 19:49

Trabzon’da Çöken Yollar Vatandaşları İsyan Ettirdi!

Trabzon’un en kalabalık mahallelerin birinde çöken yol tepkilere yol açtı.

TRABZON
Giriş Tarihi : 26-05-2023 10:20
Trabzon’da Çöken Yollar Vatandaşları İsyan Ettirdi!

Trabzon’un  Ortahisar ilçesine bağlı Çukurçayır Mahallesi’nde çökme tehlikesi altında bulunan yol vatandaşların tepkisini çekiyor.  Mahalle 31 bini aşkın nüfusu ile Türkiye’deki birçok ilçeden daha fazla nüfusa ev sahipliği yaparken, 1 Nolu Ihlamur Sokakta çökme aşamasındaki yol hem sürücüleri hem de mahalle sakinlerini tedirgin ediyor. Yolun sadece bir bölümüne pansuman tedbir alınırken, doğal gaz borularının bile açıkta olmasına mahalle sakinleri tepki gösteriyor. 

İNŞAAT FİRMASI DUVAR YAPACAKMIŞ

Vatandaşlar inşaat alanının açılmasından sonra yolun hasar aldığını belirterek, yetkililerin bu duruma sessiz kaldığını ileri sürdü. Çukurçayır Mahallesi muhtarı Hüseyin Erkut ise bir inşaat çalışması yüzünden yolda hasar oluştuğunu doğruladı. Yolun Ortahisar Belediyesinin yetki alanında olduğunu ve bu yüzden de yaşanan sorunun çözümü için Ortahisar Belediyesine başvurduklarını kaydeden muhtar Erkut, inşaat firmasından duvar yapmaları yönünde söz alındığının bilgisini paylaştı.

Trabzon’un  Ortahisar ilçesine bağlı Çukurçayır Mahallesi’nde çökme tehlikesi altında bulunan yol vatandaşların tepkisini çekiyor.  Mahalle 31 bini aşkın nüfusu ile Türkiye’deki birçok ilçeden daha fazla nüfusa ev sahipliği yaparken, 1 Nolu Ihlamur Sokakta çökme aşamasındaki yol hem sürücüleri hem de mahalle sakinlerini tedirgin ediyor. Yolun sadece bir bölümüne pansuman tedbir alınırken, doğal gaz borularının bile açıkta olmasına mahalle sakinleri tepki gösteriyor.  Vatandaşlar inşaat alanının açılmasından sonra yolun hasar aldığını belirterek, yetkililerin bu duruma sessiz kaldığını ileri sürüyor.

İNŞAAT FİRMASI DUVAR YAPMAK İÇİN SÖZ VERMİŞ

 Çukurçayır Mahallesi muhtarı Hüseyin Erkut da bir inşaat çalışması yüzünden yolda hasar oluştuğunu doğruladı. Yolun Ortahisar Belediyesinin yetki alanında olduğunu ve bu yüzden de yaşanan sorunun çözümü için Ortahisar Belediyesine başvurduklarını kaydeden muhtar Erkut, inşaat firmasından duvar yapmaları yönünde söz alındığının bilgisini paylaştı. Yaşanan sorunun ardından yetkilileri bilgilendirdiklerini ifade eden Muhtar Erkut, “Bu yol Ortahisar Belediyesinin yetki alanında bulunuyor. İnşaat çalışmaları sırasında yolda çökme oldu. Durumu aktardık. İnşaat firmasıyla görüşme sağlandı. Duvar yapmaları yönünde söz alındı. İnşaat firması duvarı yaptıktan sonra belediye yetkilileri de yola yapacak.”  ifadelerini kullandı.  Mahalle sakinleri ise herhangi bir kaza yaşanmadan bir an önce yolun güvenilir hale getirilmesini istediklerini vurguladı.

AdminAdmin

YORUMLAR
Rize Haber