Analiz53, Rize,Rize Haberleri, Son Dakika Rize Haberleri
HV
06 HAZİRAN Salı 19:44

Trabzon'da Yolcuların Mağduriyeti Devam Ediyor!

Trabzon’da dolmuş dönüşümü gerçekleştirilse de zihniyet dönüşümü gerçekleştirilemediğinden yolcuların mağduriyeti devam ediyor.

TRABZON
Giriş Tarihi : 26-05-2023 10:25
Trabzon'da Yolcuların Mağduriyeti Devam Ediyor!

Trabzon’un birçok ilçesinden dolmuş ve minibüslerle ilgili şikayetler gelirken, yapılan denetimler de uygulanan cezalar da soruna çözüm üretemiyor. Şehir merkezinde 10-12 kişilik yolcu koltuğu bulunan dolmuşlara zaman zaman ayakta da 5-6 yolcu alınıyor. İlçelere çalışan minibüslerde özellikle Akçaabat hattında ayaktaki yolcu sayısı daha da artıyor.  Fotoğraftaki dolmuş, Boztepe-Çukurçayır hattından.

Dolmuştaki yolcu fotoğrafı bizimle paylaşarak, “Dolmuşlar ayakta yolcu alma konusunda belediye otobüsüyle rekabet ediyor. Dolmuştaki kadın yolculardan biri, ‘Bu kadar ayakta yolcu alınır mı? Çok yanlış yapıyorsunuz.’ diyerek tepki gösterdi. Başka bir kadında destek verdi ancak dolmuşu kullanan şoför oralı bile olmadı, duymazdan geldi.”  ifadelerini kullandı. Dolmuş şoförleri yolcuların sesini duymuyormuş, gelen şikayetler bu yönde. Biz de bu sütunlardan hem yolcuların sitemini paylaşalım, hem de sitemleri duymazdan gelenler görmezden de gelecek mi diye takipte olacağımızı ilan edelim.

Haber Merkezi

 

AdminAdmin

YORUMLAR
Rize Haber