Analiz53, Rize,Rize Haberleri, Son Dakika Rize Haberleri
HV
07 HAZİRAN Çarşamba 18:53

Ulusal Çay Konseyi Yönetim Kurulu Görev Dağılımını Tamamladı

Çay Sektöründe Yeni Yönetim Kadrosu Belirlendi

RİZE
Giriş Tarihi : 26-05-2023 14:11
Ulusal Çay Konseyi Yönetim Kurulu Görev Dağılımını Tamamladı

Ulusal Çay Konseyi, 15. Olağan Seçimli Genel Kurul sonrası gerçekleştirilen Yönetim Kurulu toplantısında görev dağılımını tamamladı. Genel Kurul'da seçilen alt grup temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda, yeni dönemde görev yapacak Yönetim Kurulu Üyeleri belirlendi.

ÇAYKUR Genel Müdürü Yusuf Ziya ALİM, Yönetim Kurulu üyelerinin tam desteğini alarak Ulusal Çay Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı seçildi. Başkan Yardımcılığı görevine Mehmet ERDOĞAN getirilirken, Muhasip üyelik görevine ise Av. Dilaver DEMİR seçildi.

Yapılan görev dağılımı sonrasında düzenlenen toplantıda, 2023 yılı 1. Sürgün dönemi değerlendirildi. Mevsim şartlarındaki dalgalanmanın etkisiyle çayın tam olgunluğa ulaşmadığı ve üreticilerin acele etmediği gözlemlendi. Bugüne kadar ÇAYKUR ve özel sektör alımlarının paralel seyrettiği ve 45 bin ton yaş çay alımının gerçekleştiği belirtildi. Önümüzdeki hafta hasadın yoğunlaşması beklenirken, üreticilerin yığılmaya sebebiyet vermeden toplamaya devam etmeleri önemli bir husus olarak vurgulandı.

Ayrıca, Cumhurbaşkanlığı seçim günü olan 28 Mayıs Pazar günü hasada bir gün ara verilmesi ve ÇAYKUR ile özel sektörün alım yapmamasının seçim sürecinin daha rahat ve huzurlu geçmesine katkı sağlayacağı ifade edildi.

Ulusal Çay Konseyi toplantısında ayrıca Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremin ardından hayata geçirilen "Çay Sokağı" projesine destek çağrısı yapıldı. Projenin 11 ilde etkili olduğu belirtilirken, çay sektörünün ve üreticilerin bu projeye olan ilgisinin devam etmesi istendi.

Sonuç olarak, Ulusal Çay Konseyi'nin Yönetim Kurulu görev dağılımı yapılarak yeni yönetim kadrosunun belirlendiği ve çay sektörünün önemli gelişmeleri üzerine değerlendirmelerin yapıldığı toplantı sona erdi.

HABER: OSMAN KAPTAN

AdminAdmin

YORUMLAR
Rize Haber